Každý rok počas vysokých horúčav dochádza na pracoviskách k viacerým prípadom nevoľnosti, alebo ochorení súvisiacich s vysokými teplotami. Zamestnávatelia aj zamestnanci musia venovať mimoriadnu pozornosť ochranným opatreniam, pretože v extrémnych prípadoch môže prehriatie organizmu spôsobiť aj smrť.

Viete, do akej kategórie práce patríte ? Na čo je dobré kategorizovať prácu ? Kto to môže kategorizovať ? Poďme sa spoločne na to pozrieť.

Zamestnávate osoby, ktoré využívajú na plnenie svojich pracovných úloh firemné vozidlo? Zabezpečujete im pravidelné školenia ? Alebo si nie ste istí, či máte túto povinnosť ? Existuje pre zamestnancov, ktorí používajú firemné vozidlo, osobitný typ školenia ?

Chrípka je vírusové ochorenie s typicky sezónnym výskytom od októbra do konca apríla, čo je tzv. chrípková sezóna. Rozlišujeme tri typy vírusov chrípky označované ako A, B, C. Kým vírusy chrípky typu B a C vyvolávajú infekcie len u človeka, vírusy chrípky A boli izolované aj z rôznych zvierat, najmä vtákov, prasiat a koní. Vírusy chrípky, najmä...

Kto sa môže pri práci stretnúť s biologickým faktorom ? A ako ho riešiť ? Čo všetko je biologický faktor ?

Otvárate novú prevádzku ? Alebo riešite súčastné pracovisko ? V nasledujúcom článku sa dočítate o pracoviskách a požiadavkách na ich bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť.